سازمان توسعه اقتصادی دبی از راه‌اندازی رجیستری شرکت بر بستر بلاکچین خبر داد. دولت می‌خواهد با همکاری  Dubai Pulseمیزبان پلت‌فرم رجیستری کسب‌وکار یکپارچه (UBRP) آن برای سیستم بلاکچینی شرکت‌ها باشد. دولت امیدوار است بتواند رجیستری را تسهیل کند و شفافیت و رگولاتوری را بهبود بخشد.

Dubai Pulse، راهکار مشترک Smart Dubai و اپراتور Du، پلتفرم بلاکچین به عنوان سرویس (BPaaS) را برای پروژه ارائه داده است. در حالی که UBRP از سال گذشته توسط برخی نهادها مورد استفاده قرار گرفته است ، راه اندازی آن در Dubai Pulse انتشار عمومی آن را نشان می دهد.

UBRP اولین پلت‌فرم بلاکچینی در امارات متحده عربی است که هایپرلژر فابریک و اتریوم سازمانی را ادغام می‌کند. بدین ترتیب همکاری بین پروتکل‌ها و قراردادهای هوشمند به وجود می‌آید.

سید عبدالله حسن، مدیر عامل بخش خدمات پشتیبانی شرکت گفت:” اقتصاد دبی در حال رفتن به سمت سطوح جدیدی از تحول دیجیتال با UBRP است و ما مفتخریم که به عنوان یکی از دولت‌های بلاکچینی پیشتاز در جهان هستیم.”

علاوه بر این، دبی از راه‌حل‌های بلاکچینی زیادی از جمله کنسرسیوم شناخت مشتری، پروژه‌های تامین مالی تجاری، ثبت نام وام و یک پلت‌فرم دولتی با IBM پشتیبانی می‌کند. هدف طرح دبی هوشمند، ایجاد بهره‌وری و شفافیت بلاکچین برای شهروندان است و برای تحقق هدف امارات در دستیابی به دولت بدون کاغذ تا سال ۲۰۲۰ ضروری است.

این اطلاعیه حاکی از آن است که راه‌حل رجیستری شرکت به فهرست پروژه‌های در حال توسعه دبی اضافه شده است. پلتفرم UBRP وعده کاهش هزینه‌ها، تسهیل رجیستری و حریم خصوصی اطلاعات را داده است. در حال حاضر تعدادی از نهادهای دولتی در این پلت‌فرم حضور دارند و برنامه‌ریزی شده است که ۴۰ عضو دیگر نیز به آن می‌پیوندند.

مدیر عامل دبی هوشمند گفت:” موفقیت پلتفرم Dubai Pulse به این معنی است که این پلت‌فرم به عنوان یک نقطه اتکا برای همه نهادها و سازمان‌های دولتی است که به دنبال استفاده از قابلیت‌های تحول آمیز هستند.”

وی ادامه داد: ” در حال حاضر بسیاری از نهادهای دولتی از ارزش این پلتفرم بهره می‌برند و ما با استفاده از UBRP گامی دیگر به تحقق چشم انداز برای یک دبی شادتر، هوشمندتر و با قابلیت دیجیتالی بیشتر نزدیک می‌شویم.”

منبع:

https://www.ledgerinsights.com/dubai-company-registry-blockchain/